Archiv rubriky: Všeobecné

Celé kraje trpí drzostí telemarketerů – funkce Tellows heatmap Vám ukáže statistiku podle krajů

Co to je, ten „heatmap“, o kterém všichni mluví?

Na Tellows heatmap jsou označeny oblasti České republiky, které jsou nejvíce obtěžovány telemarketingem, telefonním spamem a s ním souvisejícími podvody. Heatmap, neboli „mapa horkých bodů“ vám dává přehled o aktivitě čísel během posledních 24 hodin.

Jak to víme?

Vytvoření každodenně aktualizovaného heatmapu míst, která jsou nejvíce obtěžována telefonním spamem, je pouze možné s vaší pomocí. Statistika na mapě je vypočítána podle počtu vyhledávek čísel z různých měst a krajů. Na mapě vidíte oblasti, na které se telemarketeři nejvíce soustředí – jsou označené barevnými kroužky. Tím pádem můžete zjistit, zda ve vašem okolí není více lidí taktéž obtěžováno.

Vážíme si vašich námětů i kritiky na další funkce stránek Tellows.

Ať se vám daří!

Zdraví,
Váš tým Tellows!

Tellows skóre – Co to je?

tellows score

Tellows je médium všech obětí telefonního spamu a obtěžování. Poskytujeme nejen možnost výměny zkušeností a informací v naší databázi, ale také možnost ohodnocení telefonních čísel od skóre 1 (seriózní) do skóre 9 (neseriózní). Čím více záporných komentářů číslo obdrží, tím vyšší bude jeho skóre.

Tímto způsobem je možné označit určitá čísla, abychom mohli zabránit dalším případům podvodů.

Pokud taková nebezpečná telefonní čísla znáte, jsme přesvědčeni o tom, že je důležité se podělit o zkušenosti s ostatními, kteří stejně jako vy trpí obtěžujícími telefonáty. Nakonec jde o znalosti, které zabrání úspěchu telefonních spamerů a podvodníků.

Přejeme hezký týden bez jakýchkoliv otravných telefonátů.

Váš tým Tellows

Co to je „telefonní teror“?

V mnoha komentářích najdeme ohodnocení obtěžujících čísel jako tzv. „telefonní teror“. Co to ale vůbec je a co nám na to říká odborná definice?

Celkově má běžný případ telefonního teroru následující jevy:
– zprávy s šokujícím obsahem, sdělované po telefonu
– obscénní telefonáty
– pachatelé: většinou muži
– oběti: anonymní
– motivace pachatele: příjemné pocity získané šokováním
– slouží kompenzaci vlastních nedostatků a s nimi související frustrace, sexuální či mocenská
– pachateli nejde o navázání vztahu k oběti

Jak vidíte, tak se jedná o velmi speciální formu zneužívání moderních telekomunikačních prostředků.

To znamená, že případy opakovaného prozvánění nebo nežádoucí telefonáty s komerčním účelem nelze nazvat telefonním terorem, ačkoliv mohou samozřejmě být sami o sobě velice „terorizující“ pro oběti tohoto telemarketingu.

Telefonní teror, stalking a mobbing

Také je rozdíl mezi telefonním terorem a jinými moderními formami obtěžování ostatních, jako jsou např. stalking nebo mobbing.

Na rozdíl od telefonního teroru se jedná o takzvaný stalking, když jednání pachatele navazuje na vztah, který k oběti měl nebo by si přál mít.

Mobbing se vždy odehrává v pracovním prostředí a má účel degradace určité kolegyně / určitého kolegy, což může vést až k výpovědi.

(informace viz: http://www.spkcz.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=65:stalking&catid=34:lanky&Itemid=57)

Doufáme, že tato informace bude pro vás užitečná při ohodnocení obtěžujících telefonních čísel.

Přejeme všem příjemný týden bez veškerého obtěžování!

Váš tým tellows.cz

3 nej, nej, nej čísla posledních dnů

Milí přátelé,

opět máme možnost podle statistiky naší stránky sledovat ta nejčastěji vyhledávaná a tím pádem nejvíce obtěžující čísla posledních dnů. Podívejme se, kdo se tentokrát vyklubal jako největší otrava:

1. 561010367 s 8 komentáři a 833 vyhledávkami, tellows skóre: 8
2. 775706236 s 3 komentáři a 86 vyhledávkami, tellows skóre: 9
3. 226510511 s 1 komentářem a 130 vyhledávkami, tellows skóre: 7

Těší nás, že pilně píšete komentáře k číslům, která vás zřejmě stále velice otravují. Jak vidíme, číslo 561010367 se již několik týdnů drží na prvních příčkách. Je to opravdu to „nej, nej“ číslo nejen posledních dnů, ale i týdnů, s absolutně nejvíce komentáři (8) a nejvíce vyhledávkami (833). Již před několika týdnami jste nás upozorňovali na společnost New Telecom, které podle vás číslo patří. Ale zřejmě si provozovatelé této linky starosti nedělají a pokračují se svým prozváněním. Ještě včera nám pan/paní ČOI napsal/a:

Několikrát za týden mě prozvání toto tel. č. 561010367 patřící společnosti: NEW TELEKOM, spol. s r.o., se sídlem Praha 10, K Hrušovu 293/2, PSČ 102 03, IČ: 26690471, jednatel: Daniel Hauser, dat. nar. 10.09.1974, Praha 5, Seydlerova 2149/7, PSČ 155 00, a jeho společník: Václav Prokeš, dat. nar. 07.10.1980, Praha 10, Michle, Na Křivce 1319/94, PSČ 101 00.

Na druhém místě se ocitlo číslo 775706236, které bylo dosud komentováno „pouze“ 3 krát, ale vyhledáváno již 83 krát. Jsme rádi, že se navzájem varujete před finančními podvodníkami, kteří své služby nabízí po telefonu. Také číslo 226510511, které bylo zadáno poprvé již začátkem prosince, se nám vyšplhalo na 130 vyhledávek.

Těší nás, že se vám výměna zkušeností a informací daří, a že si tím navzájem takto pomáháte. Informujte své přátele o možnosti nahlášení čísla zde na tellows. Až provozovatelé těchto čísel uvidí, že jim na volání již nikdo nenaletí, je alespoň šance, že se taková telefonní čísla časem zruší.

Chcete informace o volajících číslech i na cestách, na vašem mobilu? Stáhněte si tellows app a podívejte se kdykoliv, jaké máme informace o čísle, které vám v tu chvíli volá. Ale určitě uděláte dobře, když si také jednou mobil vypnete a užijete si klid.

Hezký týden vám přeje tellows.cz

Top 3 největších otravů a prozváněčů

Milí přátelé,

jsme tu zpět z našima top 3 největších otravů a prozváněčů za poslední dny. Podívejme se, co to jsou za čísla, která vás poslední dobou nejvíce prozváněla, nežádaně volala a obtěžovala:

1. 775706236 s 3 komentáři a 67 vyhledávkami, tellows skóre: 9
2. 729930201 s 2 komentáři a 65 vyhledávkami, tellows skóre: 8
3. 379420128 s 2 komentáři a 52 vyhledávkami, tellows skóre: 6

Pilně jste nám psali komentáře k číslům, která vás zřejmě stále velice otravují. Například číslo 477071123 bylo poslední dobou velmi často vyhledáváno a obdrželo od vás tellows skóre 6. Například uživatel „hryz“ k číslu napsal/a na otázku uživatele „Migoš29“, o jaké číslo by se mohlo jednat:

nevim, ještě nedošlo ke zvednutí, ale obtěžuje mě už tak měsíc a půl a během této doby mi volalo už 30X

Tito prozváněči jsou zřejmě neúnavní.
Těší nás, že se vám výměna zkušeností a informací daří, a že si tím navzájem takto pomáháte. Nahlašte taková čísla Českému telekomunikačnímu úřadu. Informujte své přátele o možnosti nahlášení čísla zde na tellows. Až provozovatelé těchto čísel uvidí, že jim na volání již nikdo nenaletí, je alespoň šance, že se taková telefonní čísla časem zruší.

Chcete informace o volajících číslech i na cestách, na vašem mobilu? Stáhněte si tellows app a podívejte se kdykoliv, jaké máme informace o čísle, které vám v tu chvíli volá. Ale určitě uděláte dobře, když si také jednou mobil vypnete a užijete si klid 

Váš tým tellows.cz

3 aktuálně nejvíce obtěžující čísla

Milí přátelé,

opět bychom vám chtěli představit naše top 3 aktuálně nejvíce otravující čísla. Podívejme se na čísla, která vás poslední dobou nejvíce obtěžovala:

1. 561010367 s 5 komentáři a 342 vyhledávkami, tellows skóre: 7
2. 477071123 s 2 komentáři a 261 vyhledávkami, tellows skóre: 9
3. 467070877 s 1 komentářem a 247 vyhledávkami, tellows skóre: 6

Pilně jste psali komentáře k číslu 561010367, které vás zřejmě stále velice zajímá – drží se na prvním místě již téměř tří týdny. Ale také číslo 477071123 bylo poslední dobou velmi často vyhledánváno a obdrželo od vás tellows skóre 6. Například Houba k číslu napsal/a:

Slečna nabízí jakýsi wellness za 340 Kč. Nestrhli mi za to kredit, ale stejně je to nervní, nechci plýtvat čas a nervy takovými hovory. Ať si tu svou reklamu někam strčí! To jsem jí řek, tak snad už volat nebude. A vůbec nevím, odkud má moje číslo. O kosmetiku se nezajímám a určitě jsem nikde svoje číslo nenechával.

Těší nás, že se vám výměna zkušeností a informací tak daří, a že si tím navzájem takto pomáháte. Nahlašte taková čísla Českému telekomunikačnímu úřadu.

Chcete informace o volajících číslech i na cestách, na vašem mobilu? Stáhněte si tellows app a podívejte se kdykoliv, jaké máme informace o čísle, které vám v tu chvíli volá. Ale klidně si také můžete mobil jednou vypnout a užívat si klid 

Váš tým tellows.cz

tellows.cz – A tak to funguje

Milí přátelé,

Nyní máte možnost obdržet informace, které vám budou zaslány e-mailem, jakmile budeme vědět něco nového o čísle, které jste hledali.

A tak to funguje:

1. Zaškrtněte ve formuláři pro zadání komentářů k číslu tuto funkci:

× chci být informován/a o novinkách o tomto čísle

2. Zadejte e-mailovou adresu a požadovanou frekvenci odesílání.

3. Odešlete komentář.

Nyní budete automaticky informováni e-mailem, jakmile budeme vědět něco nového o čísle.

Doufáme, že se vám nová funkce bude líbit.

Váš tým tellows!

Statistiky tellows.cz

Tuto novou funkci nyní najdete na všech stránkách o podrobnostech k telefonním číslům, která dosáhla určitý počet vyhledávek. Kliknutím na odkaz „poptávky po tomto čísle“ se funkce zobrazí. Grafika přináší přehled o dobách, kdy se hovory zpravidla konaly. Máte možnost zvolit časovou mez od 1 dne do 3 měsíců.

Jako příklad jsme vybrali číslo 561010367. Číslo bylo dosud vyhledáváno 130 krát. Na tomto případě vidíme, že číslo je aktivní dokonce i o sobotách.

Pokud máte otázky nebo návrhy k této nové funkci, budeme se těšit na vaše názory nebo e-maily.

noviny, telefonní podvody, tellows.cz

Heatmap na tellows.cz – jaká místa byla nejčastěji volána tímto číslem?

Co je tellows.cz heatmap?

Heatmap tellows.cz ukazuje, na která místa v České republice toto číslo nejčastěji volalo.

Odkuď tellows.cz bere tyto informace?

Jen s pomocí uživatelů a podle vyvolávání stránek můžeme zobrazit podrobnosti k telefonním číslům. Tím pádem máme možnost, denně aktualizovat tento heatmap („mapa horkých bodů“), kde je možno vidět místa, kam určité telefonní číslo volalo. Výhoda heatmapu je, že uzivatelé mohou sledovat, zda lidé v okolí také byli volány tímto číslem.

Dále poskytujeme přehled o všech nahlášených hovorech za posledních 24 hodin. Tento přehled najdeš v naší statistice.

Pokud chcete zanechat návrhy, kritiku nebo další nápady k našemu servisu, budeme rádi!

Pro zadání komentáře k číslu prosím jděte zpět na stránku s podrobnostmi o číslech.