Pardubice, co se děje?! Nejhorší čísla posledního měsíce – Tellows Top 3!

Hlásíme se zpět po měsíci s nejotravnějšími čísly, která obtěžují občany v celé republice.

Současná situace je opravdu zvláštní: Ta 3 nejvíce volající a obtěžující telemarketingová čísla pocházejí z Pardubic! To se nám dosud ještě nikdy nestalo.

Zajímavé je, že čísla mají nejen společnou pardubickou předvolbu, ale shodují se i dále na 467071 XXX. Liší se tedy pouze poslední 3 čísla. Proč? Zřejmě se jedná o jednu a tu samou ústřednu nebo callcenter, z kterého telefonáty pocházejí. Je tedy i pravděpodobné, že telefonáty souvisejí.

1. 467071831 z Pardubic s 67 komentáři a 14358 vyhledávkami, tellows skóre: 6
2. 477071139 z Pardubic s 14 komentáři a 4639 vyhledávkami, tellows skóre: 8
3. 467071139 z Pardubic s 14 komentáři a 4192 vyhledávkami, tellows skóre: 6

Dlouhodobý favorit 467071831 je čistý prozvaněč. Jak víme ze zkušenosti s jinými čísly, callcentra používaji metodu prozvánění, aby zjistila aktivní telefonní čísla ze seznamu čísel, která si předem koupila, např. od operátora. Po prozvánění následují reklamní telefonáty.

Uživatel mrskin nám psal:

Je to automat, ktery jen zjistuje existenci vaseho cisla. (Nejspise generuje volana cilsa nahodne.) Po par dnech vam zavolaji z UPC se „skvelou nabidkou“. Kdyz se jich zeptate, kde vzali cislo, reknou ze z anonymni databaze.

Následuje tedy druhý krok, nabízení služeb po telefonu. Přes číslo 467071110 telemarketingová společnost nabízí buď služby T Mobile nebo satelitní televize.

Uživatelka Lenka nám k číslu na druhém místě napsala:

Chlápkovi nebylo dost dobře rozumět – v pozadí celkem hlučno, mluvil strašně rychle a byla to nabídka jakési satelitní televize nevím od koho. Poslala jsem ho slušně do pr…., což ho tak překvapilo, že se zmohl jen na „ale já jsem vám ještě nic neřekl“ 😀

Číslo na třetím místě sleduje úplně stejný princip jako 467071831 – pouhé prozvánění. Nicméně, je to velmi otravné.

Jsme zvědaví na další vývoj těchto čísel. V boji proti telefonnímu obtěžování spoléháme na vás a na vaše skvělé příspěvky!

Děkujeme za výborné komentáře a vaši spolupráci!

Váš tým Tellows

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.