Archiv rubriky: Odkazy na podobné stránky

Informativní blog “KdoSiOdJinud” aneb jak zjistit majitele čísla předplacené SIM-karty

Zdravíme Jana Kuthana allias KdoSiOdJinud!

Na svém blogu mladý specialista informační technologie píše nejen zajímavé informace o internetových tématech, ale také o sobě, jaké má koníčky, co vlastně dělá a čeho chce dosáhnout. Jeho motto “Jednoduché věci fungují rychle a hlavně spolehlivě” je proto zcela oprávněné.

Velice nás zaujal jeho článek o tom, jak dokázal zjistit majitele předplacené simkarty. Neznámý člověk totiž posílal obtěžující SMS zprávy dceři jeho přítele a ani změna telefonního čísla nevyřešíla problém. Jak tedy zjistit majitele takového čísla? Přečtěte si jeho článek

Zajímalo nás, zda blogové články, ve kterých se píše v žargonu informační technologie, jsou použitelné i pro generaci 50+. Proč? Protože se zvláště lidé starších generací stávají oběťmi podvodů související s internetem, počítačemi a telekomunikací.

Jedna uživatelka o blogu pana Kuthana napsala:

Přestože nepatřím mezi nejmladší uživatele internetu, se zájmem sleduji vše, co se týká “spamů”, stránky tellows, atd. Ani já a moji vrstevníci nejsme ušetřeni telefonátů, které nabízejí, slibují, vyhrožují a hlavně – obtěžují. Je proto velmi zajímavé vědět, že nejsme sami, že s těmito problémy se potýkají všechny věkové kategorie, no prostě ten, kdo má internet nebo mobil. A to je dnes vlastně něco úplně samozřejmého. Mladí lidé, zvláště Ti, kteří jsou narozeni po roce 1990, s tím nemají zřejmě takové problémy, protože v těchto mediích se cítí “jako ryba ve vodě”. Vítám proto vždy přesný popis nebo vysvětlení výrazu, kterému tam dobře nerozumím a jsem moc ráda, když se “podle návodu” dostanu tam, kde chci být nebo zjistím to, co si přeji. Proto vzkazuji www.kdosiodjinud.cz “pokračujte dále a přinášejte další informace”.

Například jeho povídka “Mafia” mě opravdu zaujala. Je podána humornou formou, i když vlastně to, o co v ní jde, vůbec k smíchu není. Samozřejmě přeji hrdinovi povídky, který nakonec asi zvolil netradiční řešení, aby vše dobře dopadlo. Prostě jako v pohádce: dobro zvítězí nad zlem. V životě, zvláště v dnešní době, se tak stává bohužel jen zřídka. Přesto tato povídka dává podnět k zamyšlení, i když autor dodává, že mnohé je výplodem jeho fantasie.

Povídka s nadsázkou vystihuje vlastně to, co si všichni mladí lidé přejí: mít práci, která tě baví, být za dobrou práci dobře finančně odměněn, no prostě žít tak, abych si mohl splnit i nějaké ty sny. A to je vlastně úplně normální – nebo ne?
Takovýchto případů je jistě hodně, mnohé se objeví dokonce i v tisku, ale věřte tomu, co se píše?
Proto přeji autorovi těchto stránek, aby se mu jeho přání splnila (nejsou tak neuskutečnitelná). No a těch dvanáct nul na kontě, se určitě taky někdy objeví. Možná to ještě chvilku potrvá. Ale stejně, držím palce.

Také se Vám podařilo zjistit majitele neznámého telefonního čísla? Napište nám své názory!

Mějte se krásně,

Váš tým Tellows.cz